تهران - خرازی غرب - برج نگین آبشار 46085163
برنامه ریزی رسانه
برنامه‌ریزی رسانه فرایند تعیین چگونگی، زمان، فضا و چرایی انتشار محتوای رسانه‌ای کسب‌وکار شما برای مخاطبین هدف است. این فرایند شامل تصمیم‌گیری در مورد این موضوع است که برای بالا بردن دسترسی (reach)، تعامل، نرخ تبدیل‌، نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری و موارد بیشتر چه محتوایی باید در کانال‌ها، رسانه ها و پلتفرم‌های مختلف به اشتراک گذاشته شود.میزان تاثیر و موفقیت کمپین های تبلیغاتی به برنامه ریزی دقیق و انتخاب کارشناسی شده ی رسانه احتیاج دارد. ایده یا پیام تبلیغاتی شما هر چه قدر خاص و جذاب باشد تا زمانی که از رسانه درست در زمان صحیح به مخاطبین شما انتقال داده نشود اثر بخش نخواهد بود.

اگر شما میزان هدر رفتن پول را کم کنید، در واقع پول خود را ذخیره کرده اید. نتـیجه ی ذخیـره کردن پول آن است که بودجه شما بیشتر خواهد شد.بدین ترتیب می توانید مقداری پول برای کارهای دیگر کنار بگذارید و در نتیجه هزینه تبلیغات دیگری را بپردازید.
Kinfolk Magazine

برنامه ریزی رسانه های محیطی

در نگاه اول رسانه شماست که بر روی مخاطبین تاثیر میگذارد هر چه قدر این رسانه با کیفیت تر باشد قطعا مخاطبین به پیام تبلیغاتی شما توجه بیشتری خواهند داشت، یک رسانه خوب می تواند به برند شما شخصیت بدهد و همین طور بر عکس در بسیاری از موارد دیده شده رسانه های بی کیفیت تاثیر منفی هم در ذهن مردم ایجاد می کنند.
بیشترین هزینه یک کمپین تبلیغاتی مربوط به خرید رسانه میشود.
تنها 15 تا 20 درصد از بودجه یک پروژه تبلیغاتی صرف تحیقات ،ساخت و تولید محتوا میشود و بیش از 80% هزینه ها فقط برای خرید رسانه میباشد که به همین دلیل برنامه ریزی رسانه بسیار مهم می باشد 
از آنجایی که بودجه کمپین می بایست در بهترین زمان و مکان هزینه شود، برنامه ریزی رسانه بسیار در این زمینه نقش خواهد داشت.
یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی هر کمپین، مناسب ترین زمان اکران است که می تواند در مدل های مختلف نیز برنامه ریزی گردد.
  • Text Hover
فواید برنامه‌ریزی رسانه
برنامه‌ریزی رسانه به شما در بخش‌های مختلف تولید محتوا و توزیع آن کمک می‌کند، مانند:
  • شناخت مخاطب هدف در سطحی عمیق‌تر تا بتوانید به طور موثر با محتوای رسانه‌ای خود به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.
  • تصمیم­‌گیری در مورد کانال‌­ها و پلتفرم‌­هایی که محتوای خود را روی آن‌ها به اشتراک خواهید گذاشت.
  • تعیین زمان‌بندی و فرکانس رسانه و محتوایی که تولید کرده و به اشتراک می‌گذارید.
  • پیگیری آخرین ترندها و تکنولوژی‌های رسانه‌ای
  • توجه به بودجه‌ی خود هنگامی که محتوای رسانه‌ای درگیرکننده و با کیفیت بالا خلق کرده و به اشتراک می‌گذارید
  • انجام تحلیل‌هایی برای اندازه‌گیری موفقیت فرایند برنامه‌ریزی رسانه‌ی خود
  • علاوه بر فواید برنامه‌ریزی رسانه، مهم است که متوجه تفاوت این فرآیند با فرآیند خرید باشیم – گرچه این فرآیندها به هم مرتبط هستند، اما اهداف مختلفی دارند و اغلب به جای هم اشتباه گرفته می‌شوند