تبلیغات محیطی

عوامل مهم برای خرید رسانه های محیطی

1- کدام رسانه حداکثر دسترسی را دارد؟

دسترسی یا همان Reach  که به صورت عددی و درصدی محاسبه می شود، دسترسی عددی تعداد افراد(خانواده یا بزرگسالان یا بازار هدف شما؛ هرآنچه که باشد) است که به گونه ای با تبلیغات شما ارتباط می یابند. دسترسی عددی معمولا عددی گرد شده است بنابراین شما ممکن است مثلا به 6 میلیون پسر نوجوان و یا 1 میلیون دانشجو دسترسی داشته باشید.دسترسی درصدی در واقع تمام افرادی هستند که شما در مبارزه تبلیغاتی خود به آن ها امکان دسترسی دارید، به طور مثال اگر در اصفهان 500 هزار نفر دانشجو وجود داشته باشد و شما به 147 هزار نفر آن دسترسی داشته باشید، در واقع به 29.4 درصد از آن ها دسترسی دارید، از آنجایی که دسترسی درصدی اغلب به نزدیک ترین عدد صحیح کامل گرد می شود بنابراین شما به 30 درصد از افراد  دسترسی دارید.دسترسی یا همان Reach اغلب به صورت مخفف R در جدول ها و گزارش ها نوشته می شود.درصد دسترسی هر تابلو در بانک اطلاعاتی رسانه های محیطی شرکت هنر الماس قرمز محاسبه شده که می تواند نقش بسیار مهمی در انتخاب تابلوها با کمترین هزینه و با بیشترین دسترسی را داشته باشد.

2-کدام رسانه دسترسی بیشتری به مخاطب هدف دارد؟

اطلاعات دقیق هر تابلو شامل: مناطق شهری، مسیر تردد، شهرک های صنعتی، مجتمع های اداری و تجاری، مراکز خرید و فروش برای تک تک تابلوهای محیطی مطالعه و ثبت شده است، بنابراین نسبت به نوع مخاطب می توان موقعیت های مناسب را برای محصول و خدمات خود انتخاب و بهترین لوکیشن را برای انتخاب رسانه انجام دهید.
3- اگر بودجه ی محدودی برای تبلیغات محیطی وجود داشته باشد، بهترین استراتژی برای استفاده از آن چه خواهد بود!؟

COST PER THOUSAND  به اصطلاح هزینه هر نقطه(تابلو) به ازای هر 1000 بازدید است،CPM راهکاری بسیار مناسب برای مقایسه و انتخاب تابلوها خواهد بود. این مقادیر ارزش واقعی هر تابلو را نسبت به دسترسی و قیمت مشخص خواهد کرد، بنابراین ما میتوانیم تابلوهایی را در اختیار شما قرار دهیم که ضمن حفظ موقعیت مناسب و در شان برند، دسترسی بالا و هزینه کمتری نیز داشته باشد.

4- کدام تابلوها میزان دیده شدن بهتری نسبت به سایر تابلوها دارند!؟

بیلبوردها برای دیده شدن هستند و شاخص های مختلفی بر میزان بهتر دیده شدن دارند از جمله این شاخص ها: ابعاد استاندارد هر تابلو نسبت به سرعت جاده، موانع دید مانند درخت یا عارضه های دیگر، فاصله تابلوها تا  مسیر تردد، زاویه تابلو نسبت به مسیر و … در بانک اطلاعاتی رسانه های محیطی شرکت هنر الماس قرمز ثبت شده اند. تابلوهایی که در مسیرهای پرترافیک قرار دارند مدت زمان دید موثر تابلو را بالا برده و فرصت بیشتری برای خواندن پیام تابلو وجود خواهد داشت.

5- کدام رسانه برند را در پوزیشن بهتری نمایش خواهد داد؟

رسانه های هر کمپین می بایست با نیازهای استراتژیک پیام و برند تطابق داشته باشند.با توجه به جایگاه و رده برند، تابلوهای انتخابی در مرحله اول میبایست دارای رنگ و ظاهر مناسبی باشند، برخی از تابلوها با سازه فلزی زنگ زده می تواند آثار مخرب ذهنی ایجاد کند، تابلوهایی که در جایگاه مستحکم و ویژه هستند حس اعتماد بیشتری نسبت به سایر تابلوها خواهند داشت، تابلوهایی که تک، بدون تراکم و ارتفاع مناسبی هستند موقعیت بهتری نسبت به تابلوهای دیگر خواهند داشت. تمام این موارد برای هر تابلو در بانک اطلاعاتی تابلوها ثبت شده و ما را در ارائه پیشنهاد بهترین تابلو به شما کمک خواهد کرد.

6- کدام ترکیب رسانه ای با توجه به نگرش و فعالیت های مخاطبان هدف، پیام کمپین را به آن ها منتقل می کند؟

برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی نسبت به موقعیت، مکان و سواد رسانه ای مردم هر شهر در مسیر و یا نزدیکی نقاط فروش”باهدف ترغیب مخاطبان به خرید”  در کنار رسانه های پرستیژی ترکیب مناسبی برای پیشبرد اهداف کوتاه و بلند مدت شما در نظر گرفته خواهد شد.با توجه به نوع برند و مطالعات جامع نسبت به اهداف تبلیغاتی شما ارائه بهترین ترکیب رسانه‌ای برای تهیه برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی IMC تهیه و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.